THF Erkekler Hentbol Süper Liginde mücadele eden Beykoz Belediyespor Takımı son maçında Göztepe karşısında aldığı galibiyetin arından hafta sonunda Cumartesi günü Kırşehir deplasmanında yapacağı Ahi Evran Üniversitesi SK müsabakasının hazırlıklarına 1 günlük dinlenmenin ardından başlıyor.

Boğaziçi ekibinde Takım Antrenörü Mesut Ilgın yapmış olduğu açıklamada, ” Pazar günü son derece keyifli bir karşılaşmanın ardından almış olduğumuz galibiyet bizleri fazlası ile sevindirdi. Maçın ilk bölümlerinde ortaya çıkan başa baş mücadelenin ardından yakaladığımız sayı avantajını müsabakanın sonuna değin korumasını bildik. Galibiyeti alnımızın akı ile aldık. Önümüzde yoğun bir maç programı bizleri bekliyor olacak. Cumartesi günü Kırşehir’e gideceğiz ardından maç sonunda ise bu kez Türkiye Kupası Grup maçları için rotamızı İzmir’e çevireceğiz. Kupadaki iddiamızı da gidebildiğimiz yere kadar taşımakta kararlıyız ” diye konuştu.

Beykoz Belediyespor Takım Menajeri Cengiz Hatırnaz ise daha önce oyuncu olarak şampiyonluklar yaşadığı Beykoz Belediyespor Hentol Takımının artık kendi özel seyircisini oluşturduğuna dikkatleri çekerken, ” Pazar Günü Recep Şahin Köktürk Spor Salonunda maçımıza gelip destek veren herkese şahsım ve kulübümüz adına en kalbi duygularımla teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Çok güzel görüntüler vardı. Öte yandan bir önceki hafta Selka Eskişehir Hentbol maçında yaşadığımız ters kararlar yüzünden kaybettiğimiz bu maçın ardından ligin dişli ekiplerinden Göztepe’yi yenmek sporcularımızın da morallerini yerine getirdi. Takımda bazı sporcularımızın sakatlık problemleri var, İnşallah onlar da en kısa zamanda tüm sorunlarından arınacaklar. Ligde üst sıralarda kendimize yer bulma düşüncesindeyiz.  Türkiye Kupası maçlarını da önemsiyoruz. Tüm takımlar gibi biz de yoğun bir maç trafiğinin muhatabı olacağız ancak bu süreci başarı ile tamamlayacağımıza eminiz ” şeklinde konuştu.