THF Genç Erkekler Hentbol Süper Liginde 1.Bölüm 3.Gün müsabakaları gerçekleşti. Ligde İstanbul’u temsil eden takımlardan Beykoz Belediyespor, İzmir ekibi Karşıyaka Belediyespor Takımı ile karşı karşıya geldi. Maçı İzmir ekibi 41-18 galibiyetle kapattı.

Kadrosunda Süper Lig A Takım kadrosunda da yer alan isimlerin olduğu Yeşil-Kırmızılı Ekip karşısında ilk maçta sakatlanan Kalecisi Aziz’in yanı sıra ilk iki maçta toplam 20 gol kaydeden Esad’ın da hastalığı nedeni ile sıkıntılı bir maç yaşadı.

Müsabakanın ilk yarısının başlarında Esad’ın maça devam edemeyecek olması nedeni ile Beykoz Belediyespor gençleri rakibine karşılık veremedi. Beykoz Belediyespor Takımında Mert Efe Tören’de sakatlığı nedeni ile maçı tribünden takip etti.

Antalya Muratpaşa Süleyman Evcilmen Spor Salonunda gerçekleşen karşılaşmadan 41-18 gibi açık farkla İzmir ekibi üstün ayrıldı. Maça çok iyi başlayan İzmir ekibi ilk 5 dakika sonunda 6-1 gibi başarılı bir seri yakalarken, 20.dakika sonunda skor 19-8, ilk yarı bitiminde ise 21-11 oldu.

İkinci yarıda Karşıyaka Belediyespor oyuna diğer oyuncularını da alırken, Beykoz Belediyespor’da kadrosundaki tüm isimleri maça dahil etti. Her geçen dakika açılan farka karşılık vermekte zorlanan Yeşil-Mavili ekip büyük bir moral bozukluğu içinde müsabakayı tamamladı. Maçı Karşıyaka Belediyespor Takımı 41-18 gibi açık bir fark ile kazandı ve ligdeki iddiasını devam ettirmiş oldu.

Salon : Muratpaşa Süleyman Evcilmen Spor Salonu

Hakemler : Berkay Şahin-Ömer Boz

Beykoz Belediyespor Genç : Necmettin, Adem Orhun 7, Mustafa 3, Ali 3, Emre Batu 2, Utku xx, Esad 1, Emirhan,Ozan, Abdullah, Çağdaş Can, Ömer Tarık, Eray, Anılcan

Antrenör : Salim Sefer

Karşıyaka Belediyespor : Emir, Emre 6, Yavuzhan 5, Koray 3, Bora 3, Yiğit 4, Derin Bora 4, Mehmet 1, Ozan Emre 2, Batuhan x, Berk 6, Orkan 2, Eren 2

Antrenör : Caner Tüzee

İlk Yarı : 21-11 ( Karşıyaka Belediyespor )

Sarı Kartlar : Emre Engin ( 2 ) Karşıyaka Belediyespor,Utku ( Beykoz Belediyespor )

2 Dakika Cezalılar : Ali, Utku, Emre Batu ( Beykoz Belediyespor )

7 Metre Atışları : Adem Orhun ( 2 ), Emirhan ( Kaleci Kurtardı ) ( Beykoz Belediyespor ), Emre Engin ( Kaleci Kurtardı ), Berkay ( Direkten Döndü ) ( Karşıyaka Belediyespor )