Beykoz İlçesinde Boks Şubesi olan Spor Kulüplerinden Beykoz Belediyespor Samsun’da gerçekleşen U22 Türkiye Ferdi Boks Şampiyonasında 2 sporcusu ile temsil edildi.

Salih Morgül Yönetiminde Recep Şahin Köktürk Spor Salonunda antrenman programlarını devam ettiren Beykoz Belediyespor Boks Takımı 2 sporcusu ile Samsun’da ringe çıkma heyecanı yaşarken sporculardan Eşrefhan Kadıoğlu 3.Turda elendi.

Mücadeleye çıkan bir diğer sporcumuz olan 69.Kilo Öncü Özsoy başarılı bir performans çizerek başladığı müsabakalarında şampiyonaya Çeyrek Finalde veda etti.

Beykoz Belediyespor Boks Takımı Antrenörü Salih Morgül müsabakaların ardından yaptığı değerlendirmede, ” Gerçekten de Boks Sporu adına güzel bir şampiyona oldu. Türkiye’de kilolarında en yetenekli isimler, şampiyonlar katılım sağladı. Biz de Beykoz Belediyespor olarak bu organizasyona 2 sporcumuz ile katılım sağladık. Tabii ki dediğim gibi Türkiye Şampiyonalarının derece yapan gedikli sporcular arasından gidebildiğimiz yere kadar gittik. Ben sporcularımızı ortaya koydukları mücadelelerden dolayı kutluyorum. Kısmet değilmiş, ama yılmak yok… ” diye konuştu.