Beykoz Belediyespor Hentbol Takımına 2018-19 Sezonunda transfer olan Brezilyalı oyuncu David Cleryston tam bir Beykoz ve İstanbul hayranı çıktı !

Takım içinde oldukça sevilen bir isim olan David, uzun yıllar İstanbul’da kalma niyetinde olduğunu söylerken Dünya Başkenti olarak da gösterilen Kentin tarihi ve turistik yerlerini adım, adım arşınlamaya devam ediyor.

Özellikle Boğaziçi’ne büyük hayranlık duyduğunu ifade eden başarılı sporcu, maçlar ve antrenmanlardan artan kalan zamanında Nişanlısı Milena Barros ile Beykoz ve İstanbul turu yaparak geçirmekte. Beykoz’da olmaktan mutlu olduğunu ifade eden Brezilyalı yıldız, takıma transfer olmakla ne derece doğru karar verdiğinin farkında olduğunu söylerken, ” Ben transferimin gerçekleşmesinin ardından  bir Dünya Kenti olan İstanbul’a geleceğim için son derece mutlu olmuştum. Antrenman ve maçların olmadığı anlarda öncelikle Beykoz İlçesini yakından tanımak istedim. Geldiğimde Yaz Mevsimi idi ve ilk etapta Yazlık mekanlarını, Riva, Poyrazköy gibi plaj olan yerleri ziyaret ettim. Güzel bir sahili var.” diye konuştu.

Brezilya’da yaşayan Dostlarına Beykoz ve İstanbul’un adeta gönüllü turizm elçiliğini de yapan David Cleryston, bu sebeple birçok arkadaşında gelme yönünde bir istek de uyandırmış durumda.

Günlük hayatta kullanılan Türkçe cümleleri de öğrenmeye çalışan David Paşabahçe’de oturmakta. Her Pazartesi ve Perşembe günü kurulan semt pazarının da sıkı müdavimlerinden olan Brezilyalı oyuncu, sempati alanını bir hayli geliştirmiş durumda.

Beykoz Belediyespor Takımının en etkili isimlerinden biri olan David, takım arkadaşları ile çok iyi bir uyum da yakalamış durumda. Ortaya koyduğu performansı Takım Antrenörü ve yöneticilerini de mutlu etmekte.