THF  Genç Erkekler Hentbol Süper Liginde 2018-19 Sezonun 1.Bölüm maçları Antalya’da başladı. Ligin İstanbul Temsilcilerinden olan Beykoz Belediyespor Gençleri Antalya Üniversitesi Spor Salonunda gerçekleşen karşılaşmada başa baş götürdüğü maçta Kalecisi Aziz’in bir pozisyonda sakatlanıp çıkmasının ardından bütün konsantresini kaybetti ve beklenmedik farklı bir mağlubiyet  yaşadı.

Salon : Akdeniz Üniversitesi Spor Salonu

Hakemler : Ömer Boz-Mikail Şahin

Antalyaspor Genç : Serhat ( Erdal ), Ali Emre 12, Miraç 7, M.Zafer 7, Oğuz 4, Ali 2, Yusuf 2, Ömer 1, Salih Çağlar 2, Salih, Eren ( Kaan Can, Yaşar, Serkan, Timurcan )

Antrenör : Mustafa Babacan

Beykoz Belediyespor Genç : Aziz ( Necmettin ), Ekrem Esad 9, Adem Orhun 3, Ozan 3, Emirhan 2, Abdullah 1, Mustafa 2, Utku, Ali, Ömer Tarık, Eray, Anılcan, Emre Batu

7 Metre Atışları : Ali Emre 4 Gol, Eray Kaçırdı ( Antalyaspor ), Ekrem Esad 1 Attı, Adem Orhun 1 Kaçırdı

Kırmızı Kart : Oğuz ( 3 Sarı Karttan )

Sarı Kartlar : Ali Emre, Salih Çağlar ( 2 ), Taner, Zafer ( Antalyaspor ), Anılcan, Emre Batu ( Beykoz Bld.Spor )

 

Akdeniz Üniversitesi Spor Salonundaki müsabakaya Beykoz Belediyespor Kalede Aziz-Emirhan-Ömer Tarık-Mustafa-Ekrem Esad-Utku ve Adem’den oluşan bir yedili ilçe çıkarken, Antalyaspor ise Kalede Serhat-Ömer-Oğuz-Salih Çağdaş-M.Zafer-Ali Emre ve Miraç’dan oluşan kadro ile salonda yerini aldı.

Müsabakanın ilk golü Beykoz Belediyespor Takımından  Adem ile geldi. Antalyaspor ise bu gole karşılığı Ömer ile verdi. Günün en golcü ismi Ali Emre ile bu kez öne geçen taraf Antalyaspor oldu. Boğaziçi ekibi buna Ekrem Esad ile cevap verince durum 2-2 oldu. Karşılaşmada ilk 5 dakika bu skor ile geçildikten sonra karşılıklı goller ile her iki taraf da öne geçme anları yaşadı.

Maçın 12. Dakikasına gelindiğinde Beykoz Belediyespor adına kırılma anı da yaşandı. Ali Emre’nin dış şutunda topu çelen Kaleci Aziz acı ile kıvranmaya başladı, salondaki sağlık görevlisinin yaptığı ilk müdahalede omuzunun çıktığı söylenen Aziz maçın ilk devresinin sonunda gelen ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

Bu andan sonra İstanbul temsilcisinde Kaleye Necmettin geçti. Arkadaşlarnın sakatlığı anı ve kenara alındıktan sonraki durumu nedeni ile Beykoz Belediyespor  gençleri maçtan kopmaya başladı. Antalyaspor ise bu durumu lehine iyi çevirirken  maçta 10-6 üstünlükleri de olunca Beykoz Belediyespor kenar Yönetimi mola aldı.

Bu andan sonra farkın en fazla beşe inmesine izin veren Kırmızı-Beyazlı ekibe yetişme şansı bulamayacağını anlayan Beykoz ekibinin kenar yönetimi diğer oyuncularını da bölüm, bölüm oyuna alıp tecrübe kazanmalarını tercih etti. İlk devre 18-12 Antalyaspor üstünlüğünde tamamlandı.

Karşılaşmanın ikinci yarısında da Antalyaspor seri hücumlar ile çıktığı her atağı golle neticelendirirken özellikle Ali Emre attığı goller ile klasını fazlası ile göstermiş oldu. Fark her geçen dakika açılırken 22-12 ile 10 sayıya çıkınca Beykoz Belediyespor takımı oyun disiplininden tamamen koptu.

Bu bölümde Boğaziçi ekibinde maçın en başarılı ismi görünen Ekrem Esad’ın kanat hücumundan iki oyuncuyu akarte edip sırtı kaleye dönerek yaptığı gollük vuruş müsabakanın  en güzel golü olarak tribünlerdeki izleyicilerden onay aldı. Maç 35-21 Antalyaspor üstünlüğünde tamamlandı.

5 yıl önce Hentbol Şubesini kuran Beykoz Belediyespor Takımı kendi altyapısından, spor okulundan yetişen oyuncuları ile gençler kategorisinde çıktığı maçta rakibine göre 2 yaş küçük oyuncularının çokluğu nedeni ile tecrübesizliğinin yanı sıra Sakatlanan Kalecisi Aziz’in de durumu düşünüldüğünde başa baş giden maçı farklı kaybetmenin hüznünü yaşadı.

TALİP ERCAN-ANTALYA