Türkiye Erkekler Hentbol Süper Liginde haftanın önemli maçlarından birinin adresi Beykoz Recep Şahin Köktürk Spor Salonu idi. Ligde orta sıralarda yer alan Beykoz Belediyespor, konuk ettiği İzmir temsilcisi Göztepe karşısında salondan 32-30 galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Müsabakaya ilgi bir hayli fazla olurken, salonu dolduran Beykozlu sporseverlerin yanı sıra İzmir Ekibinin İstanbul’da bulunan taraftarları da tribünlerde yer alıp büyük destek olmasına karşın takımlarının mağlubiyetinin hüznünü yaşadı.

Beykoz Belediyspor tribünlerinde aile olarak maça gelen izleyici sayısının bir hayli fazla olması dikkatlerden kaçmadı. Öte yandan bu önemli karşılaşmada bir önceki hafta Selka Eskişehir Hentbol maçında Mavi Kart gören Stanislav karşılaşmayı tribünden takip etti.

Maç öncesinde sakatlıkları bulunan Ozan Erdoğan, Çağlayan Öztürk, Kaleci Eduard Maksutov dışında hastalığı bulunan Kaptan Okan Yalçıner maçta takımlarını yalnız bırakmayan oynayabildikleri kadar süre alan isimler oldular.

Salon : Recep Şahin Köktürk Spor Salonu

Hakemler :

Beykoz Belediyespor : Eduard Maksutov ( Kayhan Akat-Murat Varlı ), David Cleryston 10, Yakup Yaşar Simsar 7, Ozan Erdoğan 4, Çağlayan Öztürk 4, Durmuş Mutlu 2, Ömer Mercan 2, Mykola Stetsyura 2, Ümit Kırkayak 1, Okan Yalçıner, ( Refik Tuğyan-Oğulcan Güney )

Antrenör : Mesut Ilgın

Göztepe : Yunus Özmusul ( Enis Yatkın ), Enis Harun Hacıoğlu 8, Görkem Biçer 8, Halil İbrahim Öztürk 4, Tuğberk Çatkın 5, Adnan Diri 3, Erdoğan Sürer 1, Tahir İlkbahar 1, Nevzat Kerem Direk, Atilla Zaman, Enes Gümüşok ( Berkay Durmaz-Alp Yıldız-Murat Sekmen-Murat Enç )

Antrenör :

İlk Yarı Sonucu : 14-12 ( Beykoz Belediyespor )

Kırmızı Kartlar : Ömer Mercan ( Beykoz Belediyspor ), Erdoğan Sürer ( Göztepe )

Sarı Kartlar : David Cleryston, Okan Yalçıner, Ömer Mercan ( Beykoz Belediyespor ), Enis Harun Hacıoğlu, Adnan Diri, Tahir İlkbahar

2 Dakika Cezalılar : Ömer Mercan ( 3 ), Davıd Cleryston, Ümit Kırkayak, Ozan Erdoğan, Okan Yalçıner ( Beykoz Belediyespor ), Erdoğan Sürer ( 3 ), Atilla Zaman, Görkem Biçer, Enes Gümüşok, Tahir İlkbahar ( Göztepe )

Recep Şahin Köktürk Spor Salonundaki karşılaşma her iki takımın karşılıklı golleri ile başladı. Ev Sahibi Takım maçın 18.12 Dakikasında öne geçtiği andan itibaren bu avantajını maç sonuna kadar taşırken, maç genelinde 5 farklı anlar da yaşamadı değil. İlk yarıda 14-12 Beykoz Belediyspor üstünlüğü vardı.

İkinci yarıya da iyi başlayan taraf Beykoz Belediyespor idi. Nitekim 34.12 Dakika 17-13 ile 4 farklı avantak da yakalarken, bu bölüme kalede başlayan Kayhan Akat’ın kurtarışları dikkatlerden kaçmadı. Boğaziçi ekibinde 2 Dakikalık Ceza alan Ömer Mercan’ın kenara gelmesi ile atağa Kalecisiz çıkan Beykoz Belediyespor’da kaptırılan topu alan Enis Harun Hacıoğlu’nun kendi yarı alanından boş kaleye gönderdiği topun gol olması ile 35.Dakikada fark 17-15 ile ikiye kadar indi.

Bir sonraki dakikalarda Kaleci Kayhan Akat’ın karşı karşıya kalındığı anda rakip topunu çelmesi ve ardından Yakup Yaşar Simsar ve Durmuş Mutlu ile gelen goller ile 37.Dakikada fark bir kez daha dörde çıktı. Bir sonraki ataktan Ümit Kırkayak ile kazanılan gol ile fark maçta ilk kez 5 farka çıktı. Kazanılan 7 Metre atışında Ozan Erdoğan’ın şutunu Kaleci Enis Yatkın çeldi.

Ardından konuk takımda günün başarılı ismi Enis Harun Hacıoğlu’nun golü, sonrasında Ümit Kırkayak’ın Kaleci ile karşı karşıya kaldığı anda çektiği şutun Enis Yatkın tarafından çelinmesi ile atağa çıkan Göztepe Takımı yine Enis Harun Hacıoğlu ile bir gol daha bulunca 42.Dakikada fark 21-18 ile üçe kadar indi.

Maçın ilerleyen bölümlerinde skorun da verdiği avantaj ile akınlara ciddi çıkan Beykoz Belediyspor oyundan biran olsun kopmadı. Günün iki golcü ismi Beykoz Belediyespor’dan Yakup Yaşar Simsar ve Göztepe’den Enis Harun Hacıoğlu’nun bir birlerine nazire yaparcasına kaydettikleri gollerin ardından 53.Dakikada Beykoz Belediyespor Davıd ile gelen 7 Metre golü sonrasında farkı 29-14 ile bir kez daha beşe çıkardı.

Son dakikalarda gelen karşılıklı gollerin ardından müsabakada Beykoz Belediyespor adına son gol Mykola ile gelirken son atağa çıkan taraf olan Göztepe adına Enis Harun Hacıoğu maça noktayı koyan golü kaydetti ve müsabaka 32-30 Beykoz Belediyespor üstünlüğünde tamamlandı.

Edit