1.RECEP ŞAHİN KÖKTÜRK HENTBOL TURNUVASINDA ESKİŞEHİR SELKA ŞAMPİYON OLDU

Türkiye Erkekler Hentbol Süper Liginde mücadele eden Beykoz Belediyespor Kulübünün ev sahipliğini yaptığı ve Beş takımın iştirak ettiği ” 1.Recep Şahin Köktürk Hentbol Turnuvası ” 4 gün süresince ile heyecanlı maçlaravesile oldu. Beykoz Belediyespor Takımının yanı sıra, Eskişehir Temsilcisi Selka Hentbol, Bursa Ekibi Nilüfer Belediyespor, Batman İli Temsilcisi Batman Belediyespor ve Ankara Ekibi Maliye Piyango SK Takımlarının iştirak ettiği Turnuva Süper Lig maçları öncesinde takımlar için de önemli bir tartı alanı oldu.

Tanınmış spor adamının aynı zamanda adının verildiği Spor Salonunda son gün son maçı olan Beykoz Beldiyespor-Selka Eskişehir Hentbol SK arasında yaşanan mücadele üst dzüey bir tempoda geçti. Beykoz Belediyespor’da savunma hattının bel kemiği konumunda olan Takım Kaptanı Okan Yalçıner’in Annesinin rahatsılzığı nedeni ile kadroda yer almadığı karşılaşmada ev sahibi takım bunun dezavantajını maç süresince fazlası ile yaşadı.

Karşılaşmadan 38-30 galibiyetle ayrılan Selka Eskişehir Hentbol SK Takımı Turnuvayı Şampiyon olarak kapatırken, Batman Belediyespor ikinci, Beykoz Belediyespor Takımı ise üçüncü oldu. Takımlara kupaları Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı ve Beykoz Belediyespor Kulüp Başkanı Salim Öztürk tarafından takdim edildi. Öztürk ayrıca Selka Eskişehir Hentbol SK Takımına turnuvanın anısı olarak Beykoz İşi bşr Çeşmi Bülbül hediye eti.

Salon : Recep Şahin Köktürk Spor Salonu

Hakemler : Hasan Kılıç-Alparslan Korkmaz

Beykoz Belediyespor : Eduard Maksutov ( Kayhan Akat 1 ), Ozan 2, Ümit 4, Çağlayan 7, David Cleriston 2, Stanislav Stas 4, Yakup Yaşar 1, Oğulcan 4, Ömer 1, Durmuş 1, Refik, Murat

Antrenör : Mesut Ilgın

Selka Eskişehir Hentbol SK : Coşkun ( İbrahim ), Eldab Nasyrov 4, Alperen 3, Umut 2, Bojdan Todorovıc 3, Durmuş Ali 2, Uğur 1, Ali 3, İbrahim 1, Vladslav Ostdus 9, Alexey Oriboriev 5, Yiğit 1, Samet 3, Tımed Jabollah 1

Antrenör : Serdar Seymen

16 Ağustos 2018 Perşembe

Maliye Piyango SK-Batman Belediyespor : 22-34

Beykoz Belediyespor-Nilüfer Belediyespor : 31-24

17 Ağustos 2018 Cuma

Eskişehir Selka-Maliye Piyango SK : 33-22

Beykoz Belediyespor-Batamn Belediyespor : 25-28

Eskişehir Selkaspor-Nilüfer Belediyespor : 27-25

18 Ağustos 2018 Cumartesi

Beykoz Belediyespor-Maliye Piyango SK : 32-24

Eskişehir Selka-Batman Belediyespor : 27-24

Maliye Piyango SK-Nilüfer Belediyespor : 29-27

19 Ağustos 2018 Pazar

Nilüfer Belediyespor-Batman Belediyespor : 25-36

Beykoz Belediyespor-Eskişehir Selka : 30-38