2014 yılında Onursal Başkanımız Yücel Çelikbilek’in desteği ve Başkanımız Muharrem Kaşıtoğlu’nun çabaları ile kurulan Hentbol takımımız kurulduğu yıl Bölgesel Hentbol liginden 2.lig e yükselmiş ve yine aynı yıl Türkiye 2. Hentbol ligini namağlup şampiyon olarak tamamlayarak Türkiye erkekler 1.Hentbol ligine yükselmiştir.

1

2015-2016 sezonunda Türkiye Hentbol 1. Liginde mücadele eden erkek takımımız çok zorlu maçlar sonunda yine Play-off yarı final ve Final gruplarını namağlup bitirerek Türkiye Hentbol 1.ligi şampiyonu olarak Türkiye Hentbol Süper ligine yükselmiş ve Beykoz ilçemize büyük bir gurur yaşatmıştır.

2

Önümüzdeki yıl süper ligde mücadele edecek takımımız da takım kaptanlığını Türk hentbolünün en büyük yıldızı Cengiz Hatırnaz yaparken yine takım kadrosunun büyük bir kısmı milli takımlarda oynayan oyunculardan oluşmaktadır. 2016-17 Sezonunda Süper Ligdeki ilk sezonumuzda Takımımızın antrenörlüğünü  Milli takımın antrenörlüğü yapan Başantrenör İsmail Tarakçı yine yardımcılığını ise milli antrenör Akın Yenigün yaptı.

Beykoz Belediyespor Hentbol Takımı 2017-18 Sezonunda Kuruluşundan beri görevde olan Antrenörü İsmail Tarakçı’nın ayrılması ile birlikte Mesut Ilgın’a emanet edildi. Yardımcı Antrenörümüz Akın Yenigün görevine devam etti.