Türkiye Erkekler Hentbol Süper Liginde mücadele eden Beykoz Belediyespor Takımında sezonun son maçı ile birlikte gidecek-kalacak oyuncular listesi netleşmeye başladı. Önümüzdeki sezon da Teknik Sorumlu olarak Mesut Ilgın ile Anlaşma sağlayan Boğaziçi Ekibinde 2017-18 Sezonunda kadroda yer alan 5 oyuncunun kendi istekleri ile ayrılması gündemde.

Bu isimler 2 Sezondur Kadroda yer alan ve geçen sezon başında yaşadığı talihsiz sakatlık nedeni ile sezonu çok erken kapatmak zorunda kalan Kalecimiz Burak Turan. Ankara’da ikamet etmekte olan başarılı oyuncu İstanbul’da olamayacağı için önümüzdeki sezon tercihini Ankara Takımlarından birinde yapma düşüncesinde olacak gibi.

Yine Takımda yer alan tek Beykozlu isim olan Ömer Faruk Güldağ’ın tercihini bir başka takım için kullanması nedeni ile ayrılma kararı aldığı ifade edilmekte. Sezon başında kadroya dahil olan İran Milli Takım oyuncusu da olan Afshin Sadeghi Asker ile, Daniel Arapoviç’in de takımdan ayrılacakları bildirildi. Alp Eren Pektaş’da Beykoz Belediyespor Takımına veda eden bir başka isim oldu.

Öte yandan Beykoz Belediyspor ile 2018-19 Sezonunda da prensipte anlaştıkları açıklanan isimler ise Okan Yalçıner, ümit Kırkayak, Ozan Erdoğan, Durmuş Mutlu, Çağlayan Öztürk, Mykola Stestsyura, Yakup Yaşar Simsar oldu. İki yabancı oyuncusu ayrılan Yeşil-Mavili ekipte kadrodaki diğer oyuncuların kalıp kalmayacakları ise ileriki günlerde belli olacak. Bu arada yabancı hakkı için 2 oyuncunun kadroya dahil edileceği söylenirken, bu yönde belirlenen isimler ile ilgili de değerlendirmeler sürmekte.