hen-2Beykoz İlçesinde Salon Sporlarında en fazla sporcuya sahip branş olma yolunda ilerleyen Beykoz Belediyespor Hentbol Şubesi, Tarihi Beykoz Çayırında düzenlenen  “ Çayır Festivali ” kapsamında ilk kez doğal çim bir alanda Hentbol müsabakası heyecanı yaşadı ve de yaşattı.

Beykoz Çayırında yerini alan Beykoz Belediyespor ve Kanlıcaspor Takımlarının Altyapı Sporcuları, ve spor okulları öğrencilerinin Hentbol Sorunu sevdirmek ve geniş kitlerle ile buluşturma amacı ile yaptıkları gösteri müsabakasına izleyenlerden ilgi büyüktü. Takımların kendi aralarında yaptıkları maçların yanı sıra ilk kez Hentbol topunu alan çocukların heyecanları gözlerden kaçmadı.

Beykoz İlçesinin minik sporcularının bu etkinliğine velilerinden de ilgi büyük idi. Etkinlikl sonrasında pekçok izleyen ise bu spor dalı ile ilgili antrenörlerden bilgi alırlarken kendi çocuklarınında bu spor dalına yönelebilmesi için müracaat yapma düşüncesinde olduklarını ifade ettiler.

Beykoz Belediyespor Kulübü Sportif Direktörü Akın Yenigün, Tarihi Beykoz Çayırında düzenlenen etkinliğin bir ilk olma özelliğinde olmasının gurur verici olduğunu söylerken, ” Biz Kulüp olarak bu işi bir sosyal sorumluluk düşüncwsi ile de bakıyoruz. Beykoz İlçesinde bu anlamda güzel bir farkındalık yaşatığımız düşüncesindeyiz. Bu güne değin ilçemizden yüzlerce çocuğa bu sporu tanıttık, antrenmanlara dahil ettik ve kurulan takımlar ile altyapı liglerinde oynattık. Bu spor dalında ülkmizde marka olan kulüplerden biri olmak istiyoruz. Tarihi Beykoz Çayırında ilk kez canlı, birebir hentbol sporu ile tanışan çocukların, hentbol altyapı takım sporcuları ile yapmış oldukları maç ve etikinlik büyük bir ilgi çekti. Bu seneki Festivale renk kattığımız düşüncesindeyiz. Festival süresince birkaç kez daha yeşil çimlerde yerimizi alacağız ” şeklinde konuştu.

Beykoz Belediyespor Kulüp Başkanı ve Aynı Zamanda Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı olan Salim Öztürk ise Tarihi Beykoz Çayırındaki Festivale, Hentbol Takımları ile katılım sağlayarak güzel bir görüntünün oluşmasını sağladıklarını ifade ederken, ” Beykoz Belediyespor Hentbol Takımımız A Takım düzeyinde hedefi olan bir takım ve bunun yanı sıra ciddi anlamda bu spora ilgi duyan çocuklarımıza kapı aralamış bir özelliğe sahip. Ben başta Beykoz Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek olmak üzere , A Takım Sporcularımıza, A ve Alt Yapı Takımlar Antrenörlerimize bu etkinliğe katılım sağlayıp, destek verdikleri için ayrı, ayrı teşekkürlerimi iletmek isterim ” diye konuştu.