tekvando

Beykoz Belediye Spor Kulübü Tekvando Takımı, başarıdan şampiyonluklara programlı çalışarak koşan takımımız yıllardır kazandıkları şampiyonluk başarılarının yenilerini Sayın Muharrem Kaşıtoğlu başkanlığına ve yeni yönetim kurullarının seçilmesinden bu yana adete mükemmel seviyede artırdı.

Milli antrenör, milli hakem, siyah kuşak 6’dan sahibi Osman Günaçtı hocamızın yönetiminde sırasıyla 2014 yılı 57 kiloda minik kadınlar Berra Nur Çiftçi Türkiye Şampiyonu, Konya 2015 yılı 57 kiloda Begüm Aktel Türkiye Şampiyonu, Çanakkale 2016 yılı Uluslararası Turkish Open’da 59 kiloyla Berranur Çiftçi’nin şampiyonluğu, 59 kiloda Begüm Aktel’in üçüncülüğü, Belek’te Berra Nur Çiftçi’nin 2016 yılında 6 ayda 9 şampiyonaya katılarak hepsinde de 1’inci olarak üç kez Türkiye şampiyonluğu kazanmıştır. Bu şampiyonalar Mersin, Eskişehir ve Muğla’da düzenlenmiştir.

Turkish Open Uluslararası Şampiyonası’nda Türkiye adına yarışıp Milli Takım’a birinci olarak puan kazandıran sporcumuz Yıldızlar Milli Takımına direk seçilip Budapeşte, Romanya’da eylül ayında yapılacak Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazanmıştır. Bu sporcularımız ve diğer tekvando sporcularımız defalarca İstanbul şampiyonluğunu göğüsledi. Alt yapıya önem vererek Türkiye ve Avrupa şampiyonluklarına gözünü dikmiş Beykoz Belediyesi Spor Kulübü’nün Beykozlu tekvandocuları bilinçli ve planlı çalışarak genç arkadaşlarına örnek teşkil etmişlerdir. Bu başarılar için emeği geçen yöneticilerimiz, antrenörlerimiz, velilerimiz ve tüm sporcularımıza teşekkür ederiz.